
| Parameter | Value |
|---|---|
| Width | 20.2 mm |
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 15.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Number of Poles | 18 |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 18 (2 x 9) |
| Number of Rows | 2 |
Stock: 2088
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29520
Ext.Price$0.29520
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29520 | $0.29520 |
| 10 | $0.26122 | $2.61220 |
| 25 | $0.25026 | $6.25650 |
| 50 | $0.23976 | $11.98800 |
| 100 | $0.22970 | $22.97000 |
| 300 | $0.22440 | $67.32000 |
| 500 | $0.21922 | $109.61000 |
| 1000 | $0.21330 | $213.30000 |
| 3000 | $0.21090 | $632.70000 |
