
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 5219
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08947
Ext.Price$0.08947
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08947 | $0.08947 |
| 10 | $0.08387 | $0.83870 |
| 50 | $0.07862 | $3.93100 |
| 100 | $0.07364 | $7.36400 |
| 500 | $0.06897 | $34.48500 |
| 1000 | $0.06460 | $64.60000 |
| 3000 | $0.06240 | $187.20000 |
| 5000 | $0.06027 | $301.35000 |
