
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.45 mm |
| Width | 3.45 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 1 A |
| Forward Voltage | 2.9 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Color | White |
| Viewing Angle | 110 ° |
| Test Current | 350 mA |
| Luminous Flux | 283 lm |
| Packaging | Reel |
| Illumination Color | White |
| Lens Transparency | Tinted |
| Lens Color | Yellow |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Forward Current | 1 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
