
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.45 mm |
| Width | 3.45 mm |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 2.36 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 3.45 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 1 |
| Max Current Rating | 1.5 A |
| Forward Current | 350 mA |
| Forward Voltage | 2.72 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Max Power Dissipation | 5 W |
| Color | White |
| Illumination Color | Warm White |
| Viewing Angle | 125 ° |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 3000 K |
| Test Current | 350 mA |
| Luminous Flux | 114 lm |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
