
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.45 mm |
| Width | 3.45 mm |
| Height | 2.39 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 2 A |
| Forward Current | 350 mA |
| Forward Voltage | 2.73 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Max Power Dissipation | 6 W |
| Color | White |
| Viewing Angle | 125 ° |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 5000 K |
| Reverse Voltage | 5 V |
| Test Current | 350 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Luminous Flux | 777 lm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
