
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 880 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Interface | I²C, UART |
| Max Supply Voltage | 3.63 V |
| Min Supply Voltage | 2.97 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 20 mA |
| Data Rate | 12 Mbps |
| Nominal Supply Current | 20 mA |
| Speed Grade | Full Speed (FS) |
| USB Standard | USB 2.0 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 66
Distributors
pcbx
Unit Price$2.32199
Ext.Price$2.32199
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.32199 | $2.32199 |
| 10 | $1.75859 | $17.58590 |
| 25 | $1.60813 | $40.20325 |
| 50 | $1.52790 | $76.39500 |
| 100 | $1.45167 | $145.16700 |
| 300 | $1.40205 | $420.61500 |
| 500 | $1.35413 | $677.06500 |
| 1000 | $1.30785 | $1307.85000 |
| 3000 | $1.26315 | $3789.45000 |
| 5000 | $1.21999 | $6099.95000 |
