
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 150 Ω |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 711.2 µm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 24 MHz |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 6 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Series Resistance | 150 Ω |
| Schedule B | 8541600080 |
| Drive Level | 300 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 93
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12461
Ext.Price$0.12461
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12461 | $0.12461 |
| 10 | $0.11330 | $1.13300 |
| 50 | $0.10301 | $5.15050 |
| 100 | $0.09356 | $9.35600 |
| 500 | $0.08497 | $42.48500 |
| 1000 | $0.08085 | $80.85000 |
| 3000 | $0.07693 | $230.79000 |
| 5000 | $0.07360 | $368.00000 |
