

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.01 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 150 Ω |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 711.2 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 25 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.01 % |
| Load Capacitance | 6 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Series Resistance | 150 Ω |
| Schedule B | 8541600080 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 0.7 mm |
| Drive Level | 300 µW |
Stock: 1638
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30413
Ext.Price$0.30413
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30413 | $0.30413 |
| 10 | $0.26564 | $2.65640 |
| 50 | $0.23203 | $11.60150 |
| 100 | $0.19526 | $19.52600 |
| 500 | $0.16432 | $82.16000 |
