

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.003 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 150 Ω |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 711.2 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 27.12 MHz |
| Frequency Stability | 40 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.003 % |
| Load Capacitance | 6 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Series Resistance | 150 Ω |
| Schedule B | 8541600080 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 0.7 mm |
| Drive Level | 300 µW |
Stock: 27516
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18809
Ext.Price$0.18809
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18809 | $0.18809 |
| 10 | $0.15645 | $1.56450 |
| 50 | $0.15047 | $7.52350 |
| 100 | $0.13593 | $13.59300 |
| 500 | $0.12482 | $62.41000 |
| 1000 | $0.11868 | $118.68000 |
| 3000 | $0.11285 | $338.55000 |
| 5000 | $0.10430 | $521.50000 |
