

| Parameter | Value |
|---|---|
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Load Capacitance | 20 pF |
| Frequency | 16 MHz |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Drive Level | 10 µW |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ω |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 485
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36989
Ext.Price$0.36989
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36989 | $0.36989 |
| 10 | $0.33065 | $3.30650 |
| 50 | $0.29558 | $14.77900 |
| 100 | $0.26129 | $26.12900 |
| 500 | $0.23098 | $115.49000 |
| 1000 | $0.20419 | $204.19000 |
| 3000 | $0.19037 | $571.11000 |
| 5000 | $0.17748 | $887.40000 |
