

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 2 A |
| DC Resistance (DCR) | 130 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 47 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 2 A |
Stock: 59
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23318
Ext.Price$0.23318
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23318 | $0.23318 |
| 10 | $0.20661 | $2.06610 |
| 50 | $0.18307 | $9.15350 |
| 100 | $0.16410 | $16.41000 |
| 500 | $0.14710 | $73.55000 |
| 1000 | $0.13186 | $131.86000 |
| 3000 | $0.11819 | $354.57000 |
