
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 24 V |
| Termination | PC Pin |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Circuit Type | SPST |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Contact Material(Contact Finish) | Gold, Nickel |
| Terminal Pitch | 2.54 mm |
| Current Rating | 25 mA |
| Number of Positions | 2 |
| Actuator Type | Slide |
Stock: 11368
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20506
Ext.Price$0.20506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20506 | $0.20506 |
| 10 | $0.18502 | $1.85020 |
| 50 | $0.16694 | $8.34700 |
| 100 | $0.15191 | $15.19100 |
| 500 | $0.13824 | $69.12000 |
| 1000 | $0.12580 | $125.80000 |
| 3000 | $0.11448 | $343.44000 |
| 5000 | $0.10417 | $520.85000 |
