
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 910 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 650 mA |
| Current Rating | 500 mA |
Stock: 871
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10196
Ext.Price$0.10196
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10196 | $0.10196 |
| 10 | $0.05098 | $0.50980 |
| 50 | $0.04557 | $2.27850 |
| 100 | $0.04074 | $4.07400 |
| 500 | $0.03745 | $18.72500 |
| 1000 | $0.03443 | $34.43000 |
| 3000 | $0.03165 | $94.95000 |
| 5000 | $0.02910 | $145.50000 |
| 10000 | $0.02675 | $267.50000 |
