
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 69 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 2.59 A |
| Current Rating | 1.93 A |
Stock: 915
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09638
Ext.Price$0.09638
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09638 | $0.09638 |
| 10 | $0.04819 | $0.48190 |
| 50 | $0.04308 | $2.15400 |
| 100 | $0.03851 | $3.85100 |
| 500 | $0.03540 | $17.70000 |
| 1000 | $0.03254 | $32.54000 |
| 3000 | $0.02991 | $89.73000 |
| 5000 | $0.02750 | $137.50000 |
| 10000 | $0.02528 | $252.80000 |
