
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 113 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1.5 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 2.24 A |
| Current Rating | 1.4 A |
Stock: 884
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00960
Ext.Price$0.00960
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00960 | $0.00960 |
| 10 | $0.00480 | $0.04800 |
| 50 | $0.00426 | $0.21300 |
| 100 | $0.00378 | $0.37800 |
| 500 | $0.00347 | $1.73500 |
| 1000 | $0.00318 | $3.18000 |
| 3000 | $0.00292 | $8.76000 |
| 5000 | $0.00268 | $13.40000 |
| 10000 | $0.00245 | $24.50000 |
