
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 166 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 2.2 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 1.85 A |
| Current Rating | 1.15 A |
Stock: 1224
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10196
Ext.Price$0.10196
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10196 | $0.10196 |
| 10 | $0.05098 | $0.50980 |
| 50 | $0.04563 | $2.28150 |
| 100 | $0.04084 | $4.08400 |
| 500 | $0.03761 | $18.80500 |
| 1000 | $0.03464 | $34.64000 |
| 3000 | $0.03190 | $95.70000 |
| 5000 | $0.02938 | $146.90000 |
| 10000 | $0.02705 | $270.50000 |
