
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 290 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 4.7 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Current Rating | 840 mA |
Stock: 1180
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06970
Ext.Price$0.06970
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06970 | $0.06970 |
| 10 | $0.03485 | $0.34850 |
| 50 | $0.03115 | $1.55750 |
| 100 | $0.02784 | $2.78400 |
| 500 | $0.02558 | $12.79000 |
| 1000 | $0.02350 | $23.50000 |
| 3000 | $0.02159 | $64.77000 |
| 5000 | $0.01984 | $99.20000 |
| 10000 | $0.01823 | $182.30000 |
