
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 690 mA |
| DC Resistance (DCR) | 447 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 6.8 µH |
| Core Material | Magnetic |
Stock: 1292
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07124
Ext.Price$0.07124
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07124 | $0.07124 |
| 10 | $0.03562 | $0.35620 |
| 50 | $0.03198 | $1.59900 |
| 100 | $0.02871 | $2.87100 |
| 500 | $0.02625 | $13.12500 |
| 1000 | $0.02400 | $24.00000 |
| 3000 | $0.02194 | $65.82000 |
| 5000 | $0.02006 | $100.30000 |
| 10000 | $0.01833 | $183.30000 |
