
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 610 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 15 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 420 mA |
| Current Rating | 470 mA |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11636
Ext.Price$0.11636
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11636 | $0.11636 |
| 10 | $0.05818 | $0.58180 |
| 50 | $0.05253 | $2.62650 |
| 100 | $0.04743 | $4.74300 |
| 500 | $0.04278 | $21.39000 |
| 1000 | $0.03859 | $38.59000 |
| 3000 | $0.03481 | $104.43000 |
| 5000 | $0.03140 | $157.00000 |
| 10000 | $0.02832 | $283.20000 |
