
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 930 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 22 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 350 mA |
| Current Rating | 350 mA |
Stock: 1285
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11962
Ext.Price$0.11962
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11962 | $0.11962 |
| 10 | $0.05981 | $0.59810 |
| 50 | $0.05396 | $2.69800 |
| 100 | $0.04869 | $4.86900 |
| 500 | $0.04393 | $21.96500 |
| 1000 | $0.03964 | $39.64000 |
| 3000 | $0.03576 | $107.28000 |
| 5000 | $0.03226 | $161.30000 |
| 10000 | $0.02911 | $291.10000 |
