
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 1.55 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 33 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 290 mA |
| Current Rating | 300 mA |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11828
Ext.Price$0.11828
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11828 | $0.11828 |
| 10 | $0.05914 | $0.59140 |
| 50 | $0.05264 | $2.63200 |
| 100 | $0.04685 | $4.68500 |
| 500 | $0.04285 | $21.42500 |
| 1000 | $0.03919 | $39.19000 |
| 3000 | $0.03584 | $107.52000 |
| 5000 | $0.03278 | $163.90000 |
| 10000 | $0.02999 | $299.90000 |
