
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 265 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 600 mA |
| Current Rating | 600 mA |
Stock: 735
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11482
Ext.Price$0.11482
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11482 | $0.11482 |
| 10 | $0.05741 | $0.57410 |
| 50 | $0.05132 | $2.56600 |
| 100 | $0.04588 | $4.58800 |
| 500 | $0.04217 | $21.08500 |
| 1000 | $0.03876 | $38.76000 |
| 3000 | $0.03562 | $106.86000 |
| 5000 | $0.03274 | $163.70000 |
| 10000 | $0.03009 | $300.90000 |
