
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 250 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Current Rating | 720 mA |
Stock: 1755
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09620
Ext.Price$0.09620
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09620 | $0.09620 |
| 10 | $0.04810 | $0.48100 |
| 50 | $0.04298 | $2.14900 |
| 100 | $0.03841 | $3.84100 |
| 500 | $0.03530 | $17.65000 |
| 1000 | $0.03244 | $32.44000 |
| 3000 | $0.02982 | $89.46000 |
| 5000 | $0.02741 | $137.05000 |
| 10000 | $0.02519 | $251.90000 |
