
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 3.8 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 150 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 180 mA |
| Current Rating | 180 mA |
Stock: 1224
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12442
Ext.Price$0.12442
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12442 | $0.12442 |
| 10 | $0.06221 | $0.62210 |
| 50 | $0.05596 | $2.79800 |
| 100 | $0.05034 | $5.03400 |
| 500 | $0.04659 | $23.29500 |
| 1000 | $0.04312 | $43.12000 |
| 3000 | $0.03991 | $119.73000 |
| 5000 | $0.03694 | $184.70000 |
| 10000 | $0.03420 | $342.00000 |
