
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 30 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Current Rating | 2.32 A |
Stock: 1119
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10790
Ext.Price$0.10790
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10790 | $0.10790 |
| 10 | $0.05395 | $0.53950 |
| 50 | $0.04896 | $2.44800 |
| 100 | $0.04443 | $4.44300 |
| 500 | $0.04041 | $20.20500 |
| 1000 | $0.03675 | $36.75000 |
| 3000 | $0.03342 | $100.26000 |
| 5000 | $0.03039 | $151.95000 |
| 10000 | $0.02764 | $276.40000 |
