
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 460 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 22 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 520 mA |
| Current Rating | 520 mA |
Stock: 5877
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11308
Ext.Price$0.11308
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11308 | $0.11308 |
| 10 | $0.05654 | $0.56540 |
| 50 | $0.05109 | $2.55450 |
| 100 | $0.04617 | $4.61700 |
| 500 | $0.04218 | $21.09000 |
| 1000 | $0.03854 | $38.54000 |
| 3000 | $0.03521 | $105.63000 |
| 5000 | $0.03217 | $160.85000 |
| 10000 | $0.02940 | $294.00000 |
