
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 1.25 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 47 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 350 mA |
| Current Rating | 350 mA |
Stock: 785
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11270
Ext.Price$0.11270
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11270 | $0.11270 |
| 10 | $0.05635 | $0.56350 |
| 50 | $0.05085 | $2.54250 |
| 100 | $0.04588 | $4.58800 |
| 500 | $0.04219 | $21.09500 |
| 1000 | $0.03880 | $38.80000 |
| 3000 | $0.03568 | $107.04000 |
| 5000 | $0.03281 | $164.05000 |
| 10000 | $0.03018 | $301.80000 |
