
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 300 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 620 mA |
| Current Rating | 620 mA |
Stock: 1526
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12998
Ext.Price$0.12998
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12998 | $0.12998 |
| 10 | $0.06499 | $0.64990 |
| 50 | $0.05845 | $2.92250 |
| 100 | $0.05257 | $5.25700 |
| 500 | $0.04644 | $23.22000 |
| 1000 | $0.04103 | $41.03000 |
| 3000 | $0.03709 | $111.27000 |
| 5000 | $0.03352 | $167.60000 |
