
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 200 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 6.8 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 800 mA |
| Current Rating | 800 mA |
Stock: 3078
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12652
Ext.Price$0.12652
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12652 | $0.12652 |
| 10 | $0.06326 | $0.63260 |
| 50 | $0.05676 | $2.83800 |
| 100 | $0.05093 | $5.09300 |
| 500 | $0.04484 | $22.42000 |
| 1000 | $0.03948 | $39.48000 |
| 3000 | $0.03573 | $107.19000 |
| 5000 | $0.03234 | $161.70000 |
