
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 290 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 12 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 660 mA |
| Current Rating | 660 mA |
Stock: 2583
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12020
Ext.Price$0.12020
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12020 | $0.12020 |
| 10 | $0.06010 | $0.60100 |
| 50 | $0.05393 | $2.69650 |
| 100 | $0.04840 | $4.84000 |
| 500 | $0.04268 | $21.34000 |
| 1000 | $0.03764 | $37.64000 |
| 3000 | $0.03494 | $104.82000 |
| 5000 | $0.03244 | $162.20000 |
