
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 180 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 1.3 A |
| Current Rating | 840 mA |
Stock: 1403
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11060
Ext.Price$0.11060
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11060 | $0.11060 |
| 10 | $0.05530 | $0.55300 |
| 50 | $0.04929 | $2.46450 |
| 100 | $0.04394 | $4.39400 |
| 500 | $0.04069 | $20.34500 |
| 1000 | $0.03768 | $37.68000 |
| 3000 | $0.03489 | $104.67000 |
| 5000 | $0.02950 | $147.50000 |
