
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 35 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1.5 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 4.45 A |
| Current Rating | 1.98 A |
Stock: 1706
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10982
Ext.Price$0.10982
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10982 | $0.10982 |
| 10 | $0.05491 | $0.54910 |
| 50 | $0.04912 | $2.45600 |
| 100 | $0.04394 | $4.39400 |
| 500 | $0.04042 | $20.21000 |
| 1000 | $0.03718 | $37.18000 |
| 3000 | $0.03420 | $102.60000 |
| 5000 | $0.02901 | $145.05000 |
