
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 70 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 3.3 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 3.2 A |
| Current Rating | 1.4 A |
Stock: 1613
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11404
Ext.Price$0.11404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11404 | $0.11404 |
| 10 | $0.05702 | $0.57020 |
| 50 | $0.05099 | $2.54950 |
| 100 | $0.04559 | $4.55900 |
| 500 | $0.04066 | $20.33000 |
| 1000 | $0.03626 | $36.26000 |
| 3000 | $0.03234 | $97.02000 |
| 5000 | $0.02685 | $134.25000 |
