
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 85 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 1 A |
| Current Rating | 1 A |
Stock: 729
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07843
Ext.Price$0.07843
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07843 | $0.07843 |
| 10 | $0.07044 | $0.70440 |
| 50 | $0.06326 | $3.16300 |
| 100 | $0.05659 | $5.65900 |
| 500 | $0.05063 | $25.31500 |
| 1000 | $0.04587 | $45.87000 |
| 3000 | $0.04155 | $124.65000 |
