
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 100 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 1.95 A |
| Current Rating | 1.5 A |
Stock: 9004
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12288
Ext.Price$0.12288
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12288 | $0.12288 |
| 10 | $0.06144 | $0.61440 |
| 50 | $0.05503 | $2.75150 |
| 100 | $0.04928 | $4.92800 |
| 500 | $0.04533 | $22.66500 |
| 1000 | $0.04170 | $41.70000 |
| 3000 | $0.03836 | $115.08000 |
| 5000 | $0.03528 | $176.40000 |
