
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Height - Seated (Max) | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 20 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1.5 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 4.84 A |
| Current Rating | 3.34 A |
Stock: 2379
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12288
Ext.Price$0.12288
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12288 | $0.12288 |
| 10 | $0.06144 | $0.61440 |
| 50 | $0.05497 | $2.74850 |
| 100 | $0.04918 | $4.91800 |
| 500 | $0.04339 | $21.69500 |
| 1000 | $0.03828 | $38.28000 |
| 3000 | $0.03377 | $101.31000 |
| 5000 | $0.02979 | $148.95000 |
