
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 225 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 22 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 1.3 A |
| Current Rating | 1 A |
Stock: 15252
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13076
Ext.Price$0.13076
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13076 | $0.13076 |
| 10 | $0.06538 | $0.65380 |
| 50 | $0.05895 | $2.94750 |
| 100 | $0.05316 | $5.31600 |
| 500 | $0.04841 | $24.20500 |
| 1000 | $0.04408 | $44.08000 |
| 3000 | $0.04014 | $120.42000 |
| 5000 | $0.03655 | $182.75000 |
