
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 2.5 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 220 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 400 mA |
| Current Rating | 350 mA |
Stock: 1551
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15130
Ext.Price$0.15130
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15130 | $0.15130 |
| 10 | $0.07565 | $0.75650 |
| 50 | $0.06837 | $3.41850 |
| 100 | $0.06179 | $6.17900 |
| 500 | $0.05528 | $27.64000 |
| 1000 | $0.04946 | $49.46000 |
| 3000 | $0.04425 | $132.75000 |
| 5000 | $0.03959 | $197.95000 |
