
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 445 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 47 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 950 mA |
| Current Rating | 720 mA |
Stock: 3937
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11308
Ext.Price$0.11308
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11308 | $0.11308 |
| 10 | $0.05654 | $0.56540 |
| 50 | $0.05012 | $2.50600 |
| 100 | $0.04443 | $4.44300 |
| 500 | $0.03980 | $19.90000 |
| 1000 | $0.03566 | $35.66000 |
| 3000 | $0.03195 | $95.85000 |
| 5000 | $0.02862 | $143.10000 |
