
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 7.2 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 470 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 300 mA |
| Current Rating | 200 mA |
Stock: 766
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12538
Ext.Price$0.12538
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12538 | $0.12538 |
| 10 | $0.06269 | $0.62690 |
| 50 | $0.05629 | $2.81450 |
| 100 | $0.05054 | $5.05400 |
| 500 | $0.04661 | $23.30500 |
| 1000 | $0.04298 | $42.98000 |
| 3000 | $0.03964 | $118.92000 |
| 5000 | $0.03655 | $182.75000 |
