
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 60 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 4.7 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 2.9 A |
| Current Rating | 2 A |
Stock: 23292
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13152
Ext.Price$0.13152
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13152 | $0.13152 |
| 10 | $0.06576 | $0.65760 |
| 50 | $0.05934 | $2.96700 |
| 100 | $0.05354 | $5.35400 |
| 500 | $0.04867 | $24.33500 |
| 1000 | $0.04424 | $44.24000 |
| 3000 | $0.04021 | $120.63000 |
| 5000 | $0.03655 | $182.75000 |
