
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 868 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 68 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 720 mA |
| Current Rating | 520 mA |
Stock: 939
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12192
Ext.Price$0.12192
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12192 | $0.12192 |
| 10 | $0.06096 | $0.60960 |
| 50 | $0.05470 | $2.73500 |
| 100 | $0.04908 | $4.90800 |
| 500 | $0.04374 | $21.87000 |
| 1000 | $0.03898 | $38.98000 |
| 3000 | $0.03474 | $104.22000 |
| 5000 | $0.03097 | $154.85000 |
