
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 140 mA |
| DC Resistance (DCR) | 7.58 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 680 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 190 mA |
Stock: 1251
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07392
Ext.Price$0.07392
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07392 | $0.07392 |
| 10 | $0.06633 | $0.66330 |
| 50 | $0.05952 | $2.97600 |
| 100 | $0.05313 | $5.31300 |
| 500 | $0.04743 | $23.71500 |
| 1000 | $0.04130 | $41.30000 |
| 3000 | $0.03597 | $107.91000 |
