
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 90 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 6.8 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 2.75 A |
| Current Rating | 1.6 A |
Stock: 4857
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12634
Ext.Price$0.12634
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12634 | $0.12634 |
| 10 | $0.06317 | $0.63170 |
| 50 | $0.05672 | $2.83600 |
| 100 | $0.05093 | $5.09300 |
| 500 | $0.04627 | $23.13500 |
| 1000 | $0.04203 | $42.03000 |
| 3000 | $0.03818 | $114.54000 |
| 5000 | $0.03469 | $173.45000 |
