
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 1.06 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 82 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 660 mA |
| Current Rating | 470 mA |
Stock: 167
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11808
Ext.Price$0.11808
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11808 | $0.11808 |
| 10 | $0.05904 | $0.59040 |
| 50 | $0.05276 | $2.63800 |
| 100 | $0.04714 | $4.71400 |
| 500 | $0.04244 | $21.22000 |
| 1000 | $0.03821 | $38.21000 |
| 3000 | $0.03440 | $103.20000 |
| 5000 | $0.03097 | $154.85000 |
