
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 436 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 15 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 1.2 A |
| Current Rating | 800 mA |
Stock: 1004
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08842
Ext.Price$0.08842
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08842 | $0.08842 |
| 10 | $0.07888 | $0.78880 |
| 50 | $0.07037 | $3.51850 |
| 100 | $0.06227 | $6.22700 |
| 500 | $0.05510 | $27.55000 |
| 1000 | $0.05144 | $51.44000 |
| 3000 | $0.04802 | $144.06000 |
| 5000 | $0.04518 | $225.90000 |
