
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 344 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 1.4 A |
| Current Rating | 1.9 A |
Stock: 1767
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00931
Ext.Price$0.00931
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00931 | $0.00931 |
| 10 | $0.00829 | $0.08290 |
| 50 | $0.00739 | $0.36950 |
| 100 | $0.00661 | $0.66100 |
| 500 | $0.00592 | $2.96000 |
| 1000 | $0.00527 | $5.27000 |
| 3000 | $0.00470 | $14.10000 |
| 5000 | $0.00441 | $22.05000 |
