
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 110 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 1.7 A |
| Current Rating | 1.55 A |
Stock: 2651
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14516
Ext.Price$0.14516
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14516 | $0.14516 |
| 10 | $0.07258 | $0.72580 |
| 50 | $0.06553 | $3.27650 |
| 100 | $0.05917 | $5.91700 |
| 500 | $0.05385 | $26.92500 |
| 1000 | $0.04900 | $49.00000 |
| 3000 | $0.04459 | $133.77000 |
| 5000 | $0.03812 | $190.60000 |
