
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 20 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 4.1 A |
| Current Rating | 3.8 A |
Stock: 1217
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13708
Ext.Price$0.13708
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13708 | $0.13708 |
| 10 | $0.06854 | $0.68540 |
| 50 | $0.06178 | $3.08900 |
| 100 | $0.05568 | $5.56800 |
| 500 | $0.04990 | $24.95000 |
| 1000 | $0.04472 | $44.72000 |
| 3000 | $0.04008 | $120.24000 |
| 5000 | $0.03381 | $169.05000 |
