
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 64 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 2.35 A |
| Current Rating | 2.1 A |
Stock: 2988
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06989
Ext.Price$0.06989
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06989 | $0.06989 |
| 10 | $0.06179 | $0.61790 |
| 50 | $0.05462 | $2.73100 |
| 100 | $0.04970 | $4.97000 |
| 500 | $0.04522 | $22.61000 |
| 1000 | $0.04115 | $41.15000 |
| 3000 | $0.03744 | $112.32000 |
